Program
Nyheter
Artister
Informasjon
Program Sildajazz 2022
Lørdag 13. august
11:00-15:00
Kunstutstilling: Peter Hermansson - Blue Lines
Formbar
13:00
Familiekonsert: Maj Britt Andersen Band (Gratis)
Bibliotekparken
14:00
Afternoon Tea: Siril Malmedal Hauge og Jacob Young
Hotell Saga
14:00
Stein Urheim: Speilstillevariasjoner
Haugesund Billedgalleri
14:00
Sild, jazz og potet: Majken Christiansen meets Kristoffer Kompen
Høvleriet
16:00
Daniela Reyes
Haugesund Folkebibliotek
16:00
Familieforestilling: Under bakken
HAUT Scene
18:00
Maria Schneider & Oslo Jazzensemble: Data Lords
Festiviteten
18:00
Bjørn Berge
Maritim Teltet
20:00
Marius Neset og Anton Eger
Høvleriet
20:00
Undergrunn
Bibliotekparken
20:00
The Real Thing og Haugaland Storband med gjester
Maritim Hall
21:30
Jordans Drive / The Brasshoppers
To Glass Teltet
22:00
Wunderkammer / Dina Ögon
Garasjebryggeriet
22:00
Ford Rekord
Maritim Teltet
Sildajazz Lytteklubb
Artister 2022
Lør. 13. aug. 14:00Hotell Saga
Afternoon Tea: Siril Malmedal Hauge og Jacob Young
Tor. 11. aug. 21:00Maritim Hall
Bernhoft
Lør. 13. aug. 18:00Maritim Teltet
Bjørn Berge
Fre. 12. aug. 14:00Bystyresalen
Bobo Stenson Trio
Tor. 11. aug. 21:30To Glass Teltet
Fre. 12. aug. 21:30To Glass Teltet
Chris Grey & The BlueSpand / The Brasshoppers
Søn. 14. aug. 14:00Bystyresalen
Craig Taborn Shadow Plays
Lør. 13. aug. 16:00Haugesund Folkebibliotek
Daniela Reyes
Tor. 11. aug. 16:00Haugesund Billedgalleri
Eivind Lønning og Jim O'Rourke
Tor. 11. aug. 21:30Kulturkirken Skåre
Electric Eye: Dyp tid
Fre. 12. aug. 21:00Maritim Hall
Emilie Nicolas
Lør. 13. aug. 16:00HAUT Scene
Familieforestilling: Under bakken
Fre. 12. aug. 13:00Bibliotekparken
Familiekonsert: Du og jeg og vi-2-3-4 (Gratis)
Lør. 13. aug. 13:00Bibliotekparken
Familiekonsert: Maj Britt Andersen Band (Gratis)
Lør. 13. aug. 22:00Maritim Teltet
Ford Rekord
Fre. 12. aug. 18:30Bibliotekparken
Hannah Storm
Fre. 12. aug. 23:00Garasjebryggeriet
Hedvig Mollestads Weejuns / Dorothea Økland
Søn. 14. aug. 18:00Festiviteten
Hilde Louise Asbjørnsen - Stardust
Fre. 12. aug. 22:00Maritim Teltet
Hovedøen Social Club
Tor. 11. aug. 16:00Haugesund Folkebibliotek
Ine og Edvard Hoem - Alt vi har kjært
Tor. 11. aug. 18:00Maritim Teltet
Jan Eggum
Lør. 13. aug. 21:30To Glass Teltet
Jordans Drive / The Brasshoppers
Fre. 12. aug. 20:00Vår Frelsers Kirke
Jubileumskonsert: Ytre Suløens Jass-ensemble med Tricia Boutté
Tor. 11. aug. 12:45Røvær Bedehuskapell
Komlejazz med Gjertruds Sigøynerorkester og Helge Jordal
Tor. 11. aug. 17:00Formbar
Fre. 12. aug. 09:00-16:00Formbar
Lør. 13. aug. 11:00-15:00Formbar
Kunstutstilling: Peter Hermansson - Blue Lines
Lør. 13. aug. 18:00Festiviteten
Maria Schneider & Oslo Jazzensemble: Data Lords
Fre. 12. aug. 20:00Høvleriet
Mariam Wallentin og Vestnorsk Jazzensemble
Lør. 13. aug. 20:00Høvleriet
Marius Neset og Anton Eger
Tor. 11. aug. 20:00Bedehusets Bar og Bazaar
Marthe Lea Band
Tor. 11. aug. 18:00Festiviteten
Mathias Eick Quintet
Ons. 10. aug. 21:00Festiviteten
Pat Metheny Trio
Tor. 11. aug. 19:00Høvleriet
Prisvinnerkonsert: Marlen Tjøsvoll
Tor. 11. aug. 23:00Garasjebryggeriet
Polkabjørn og Kleine Heine
Lør. 13. aug. 14:00Høvleriet
Sild, jazz og potet: Majken Christiansen meets Kristoffer Kompen
Fre. 12. aug. 16:00Vangen Pling Plong
Staffan William-Olsson trio
Lør. 13. aug. 14:00Haugesund Billedgalleri
Stein Urheim: Speilstillevariasjoner
Fre. 12. aug. 18:00Festiviteten
Stian Carstensen Musical Sanatorium
Tor. 11. aug. 22:00Maritim Teltet
The Norwegian Soulband
Lør. 13. aug. 20:00Maritim Hall
The Real Thing og Haugaland Storband med gjester
Ons. 10. aug. 21:00Maritim Hall
Timbuktu & Damn!
Fre. 12. aug. 16:00HAUT Scene
Trondheim Jazzorkester og Ole Morten Vågan
Tor. 11. aug. 14:00Bedehusets Bar og Bazaar
Trond Kallevåg / Mats Eilertsen / Gard Nilssen: Minnesota
Lør. 13. aug. 20:00Bibliotekparken
Undergrunn
Lør. 13. aug. 22:00Garasjebryggeriet
Wunderkammer / Dina Ögon
Sildajazz Lytteklubb
Søn. 30. okt. 19:00Kulturkirken Skåre
Babettes Gjestebod - Ragnhild Gulbrandsen og Nils Økland
Lør. 1. okt. 18:00Rossabø Kirke
Knut Reiersrud og Iver Kleive
Ons. 9. nov. 17:00Festiviteten
Rasmus og Verdens Beste Band m/Haugesund Kulturskole
Nyheter
Stjernerekke klar for Maritim Hall
Vil du være utstiller under Sildajazzmarkedet?
Første artistslipp 2022
Sildajazz henter Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu til Haugesund
Velkommen tilbake i 2022
Gassco gir pengegave til Sildajazz i sitt jubileumsår
Haugesund Sparebank inngår treåring samarbeid med Sildajazz
Sildajazz tar grep for å bli en mer miljøvennlig festival
Nutshell under Sildajazz
Informasjon

Festivaladministrasjon

Andreas R Meland – daglig leder

Karina Thune Jensen – festivalkoordinator/økonomi
Inger Karin Damm – presseansvarlig
Funny Høie - teknisk produsent
Helge Bro Matland – sosiale medier
Espen Anvedsen/Marius Haavik – transport
Randi Grete Nes - vertsansvarlig

Takk til alle i stab og frivillighet! Uten dere – ingen festival!

Styret stiftelsen Sildajazzen

Rune Hagland – styreleder, Per Arne Lindvik - nestleder, Tom Erik Anfinsen, Unni Hilt, Karina Thune Jensen. Vara: Johanne Halvorsen Øveraas, Geir Jørgensen

Programråd

Andreas R Meland (daglig leder), Espen Eriksen, Maria Lokna, Johnny Liadal, Unni Hilt (styrets representant).

Sponsorer og samarbeidspartnere

Takk til våre sponsorer, samarbeidspartnere og støttespillere som gjør Sildajazz mulig!

Hovedsamarbeidspartnere:
Coop Sørvest, Haugesund Sparebank, Haugaland Kraft, Gassco, Haugesunds Avis, Bavaria.

Sildajazz arrangeres med tilskudd fra:
Haugesund Kommune, Rogaland Fylkeskommune og Norsk Kulturråd

Festivalhotell:
Quality Hotel Maritim

Støttespillere og samarbeidspartnere:
Inventum, Rekom, Samson, Brasserie Brakstad, Clarion Hotel Amanda, To Glass, Vestnorsk Jazzsenter, MUNOR, Harald Hårfagre Kammerorkester, Kick Dansestudio, Kompani Haugesund, Norges Musikkråd Rogaland, Haugalandmuseet, Haugesund Billedgalleri, Haugesund Folkebibliotek, Vår Frelsers Menighet, Kulturkirken Skåre, Edda Kino, Haugesund Kirkelige Fellesråd, Haugesund Backline, White Productions, ABC Studio, Høvleriet, Festiviteten, Argus Profil og HBO Nova print, Sørvest Politidistrikt, Røde Kors.

Sildajazzens Venner
Sildajazzens venner er festivalens støtteforening og bidar med uvurderlig frivillig innsats under festivalen. I tillegg står de bak Lørdagsjazz på Høvleriet.